Skrzynka z trubadurami

Skrzynka z trubadurami

autor: augustyn

30.10.2017


W domu jest takie dziwne okno, w którym czasami nie widać nic, a czasami dzieje się wiele. Tak wiele, że zazwyczaj ignoruję to, co tam się odbywa. Mam ucho czujnie nastawione na dźwięki i we właściwych momentach nastawiam też drugie, a nawet zerkam, ale to tylko takie dmuchanie na zimne. Wiem, że Dziwadłom nic nie grozi z tego kierunku. Nigdy nikt nie wyjrzał nawet przez to okno.

Joszko na fotelu a za nim akwarium

Telewidz nieuzależniony

Międzygatunkowa kanapa: człowiek, pies, kot

Joszko nie jest zbytnio zainteresowany telewizorem. Sporadycznie jakieś dźwięki pobudzą go na tyle, aby wstać i powłócząc nogami dotrzeć w pobliże odbiornika. Kręci głową na różne popiskiwania, ale zanim dojdzie, to następuje już zmiana sceny i już nic mu się nie zgadza. Odchodzi zrezygnowany.

Biały Kieł

Joszko zaintersowany telewizją

Tym razem było inaczej. W oknie zobaczyłem psy. Komunikowały się ze mną i ze światem z oknem. Zepsute jakieś to okno, bo psy skakały, pojawiały się i znikały. Bardzo nienaturalne zachowania. Podejrzane wielce. A to wzywały pomocy, a to groziły, a to się przymilały. Niezdecydowane jakieś. Prawie jak dziwadła.

Joszko ogląda film

Okazało się, że film Biały Kieł to film przeznaczony nie tylko dla ludzi – także dla psów. Przynajmniej dla Joszka. Tak był zainteresowany, że obawialiśmy się, że skoczy na telewizor i go przewróci, bądź zniszczy pazurami. Szykował się do skoku, a może tylko stanięcia na dwóch łapach. Wpatrywał intensywnie w ekran. Wodząc głową za ruchami psa na ekranie, analizował sytuację w filmie i podejmował jakieś decyzje. Chyba deprymowały go cięcia scen i ucieczki psa poza krawędź ekranu. Wiódł głową za psem i zaglądał za odbiornik i szafkę. Jakie rozczarowanie, że pies nie pojawiał się obok szafki, na której stoi telewizor.

joszko na kanapie i Hanutka

Skrzynka z trubadurami to oczywiście określenie telewizji zaczerpnięte z francuskiej komedii „Goście, goście”. Polecam, ale tylko pierwszą część, tylko francuską. Żadne numerki i amerykańskie remake`i.


Podziel się, udostępnij, skrytykuj, albo pochwal, jeśli wolisz.

Komentarze


W jakiś sposób podobne: