Wizytacje

Wizytacje

autor: augustyn

04.12.2017


Lubię, kiedy pojawiają się inne, nie moje dziwadła. Wolno mi wtedy więcej i bawimy się w przepychanki. Ja napieram, a dziwadła próbują mnie powstrzymać. Ja czasami udaję, że im się udaje. Niektóre dziwadła panikują trochę, inne podskakują, inne się przytulają, głaszczą, drapią, coś mówią, śmieją się, pokrzykują, uciekają, wyginają się, kucają, obracają, odchodzą. Śmieszne stworzenia.

Joszko towarzyski

Czego? To prywatne przyjęcie.
Wiele mamy zajęć wspólnych z takimi wizytującymi dziwadłami. Zawsze miłych. Szczególnie dla dziwadeł. Czasami wystarczy sama moja obecność. Aura, którą roztaczam. Szczęście zaklęte w zapachu mokrej sierści.

Joszko miziany

Miziaj, miziaj, łaskaw dziś jestem.

Siła i strach

Gatunkowo dziwadła są słabe. Miękkie, przesadnie delikatne, niechętne radości, skłonne do irytacji. Mentalnie i fizycznie podgatunek taki. Staram się je edukować, zarażać optymizmem i radością życia, ale różnie to się udaje.
Wyjątkowo zdarza się – tak, jak ostatnio, kiedy to odwiedziło mnie jedno dziwadło, co je już znam. Wiem, że znam, bo zapach pamiętam. A zapachy to ja wszystkie pamiętam. I dzięki temu świat nie jest dla mnie tajemnicą. Bezbłędnie prawie rozpoznaję zagrożenia i zawartość miski. I to dziwadło nic a nic się mnie nie bało, witało się wylewnie. I duże takie, że nawet jak po dziwadłowemu na dwóch łapach stanąłem, to musiałem pysk zadzierać, żeby mu w oczy spojrzeć. Uhm, w oczy patrzę, ale i tak większość dziwadeł nie potrafi się porozumieć wzrokiem.

Szacun

Joszko zasłonięty

Dogin Hood
Przyznać jednak muszę, że niektóre takie dziwadłowe samce wzbudzają respekt. Sam nie wiem. Wyczuwam skłonność do konfrontacji i boję się, że jeśli się zdarzy, to im krzywdę zrobię? Zapewne, bo przecież nie ma we mnie nawet cienia zwyczajnego strachu. Nawet znaczenia tego słowa nie znam. Znaczy się – nie wiem, co to strach. Skoro jednak nie wiem, co to strach, to skąd mogę wiedzieć, że się nie boję? Hmm, nie wiem – czuję, i wystarczy, bo czucie mam na najwyższym poziomie. Parówkę wyczuwam nawet w lodówce.

Podziel się, udostępnij, skrytykuj, albo pochwal, jeśli wolisz.

Komentarze
Komentarze archiwalne:
Komentarze archiwalne z wordpressowego bloga


W jakiś sposób podobne: