Ekspert i dozorca

Ekspert i dozorca

autor: augustyn

18.09.2017


Krok sprężysty, niespieszny jednak. Powłóczysty, ale nie powłóczący, jak bywa czasem u dużych psów. Dynamiczny, lecz bez nerwowości, którą mają niektóre małe psy. Nie ma w nim krzty ociężałości, której można by się spodziewać po takich gabarytach. Choć może tego nie widać, kiedy idzie, to jest zwinny, skoczny i szybki. Jak Lennox Lewis u szczytu swojej kariery. Taki wielki a taki sprawny.

Joszko kroczy dumnie, pan i władca okolicy. Może nawet Pan i Władca.

Joszko na drodze

Dziwadło znowu bredzi. Jaki Pan i Władca? Ja tu za ciecia robię i na obchodzie rewiru jestem. Dziwadło często wypisuje banialuki, ale mam dla niego wiele wyrozumiałości i zmilczam to. Wybaczam mu, bo nie udaje eksperta, a jedynie opisuje co i jak widzi.

Zaglądam do paru blogów o psach. Czasami trafiam na sensowne informacje, ciekawe historie, ale bywa też, że sprawdzając jakiś nowy blog, po paru zdaniach wzdycham ciężko. Kolejny specjalista, którego autorytaryzm przykrywa braki w wiedzy i  doświadczeniu. Bywa zabawnie, bo fundamentalizm, zaślepienie i przekonanie o nieomylności zwykle jest zabawne. Przecież mam psa już prawie pół roku, przeczytałem 2 książki, subskrybuję kanał tej świetnej behawiorystki. Nie mogę się mylić.

Jakie to piękne. Jak wspomnienie z dzieciństwa.

Oto jest pytanie

Joszo kompanem człowieka

Ku ku rykku ku! Przesłyszałem się? Ku ku rykku ku! A jednak nie. Ktoś ma kury. A przynajmniej koguta. Bardzo zdolnego koguta, ślicznie pieje, choć w moim zapisie wygląda to tak, jakby się jąkał. To dom na skraju osiedla, pod lasem. Na podwórku jakieś szopki, baraczki, gołębnik, ale kurnika nie widać. Przechodziliśmy w pobliżu wielokrotnie i kogut zawsze był cicho. Może musiał dorosnąć do piania?

Najważniejszym jednak pytaniem jest: czy to oznacza, że wstaję przed kurami? Nie „z kurami”, ale „przed kurami”! Jezusie Nazareński, co ten pies mi uczynił?

Wiejski domek w środku miasta


Podziel się, udostępnij, skrytykuj, albo pochwal, jeśli wolisz.

Komentarze


W jakiś sposób podobne: